Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?
Uygulama doğru yapıldığı takdirde kalıcı çözüm olmaktadır. Tüylerden kurtulmanın en iyi yöntemidir. Epilasyon da kullanılacak olan cihaz, kişinin ten rengi, seans süreleri önem arz etmektedir. Bu sebeple işlem yaptırmadan önce kişiye özel analiz yapılması, uygun cihaz seçiminin olması gerekmektedir. Bilgi alırken muhakkak farklılıklar hakkında detay isteyiniz.

İzmir Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyona Kaç Seans Gidilmelidir
Uygulanacak olan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Yüz bölgesi için 3-6 seans yeterli olabilirken vücudun diğer bölgelerine uygulanması halinde 6-8 seans yeterli gelebilmektedir. Bu durum kişinin tüylenme, kıl yoğunluğuna bağlı olarak artabilir.

Epilasyon Sırasında Acı Oluyor Mu?
Çok hafif bir yanma hissedilmektedir. Ancak günümüz teknolojisinde bu duruma çözüm üretilmekte olup minimum seviyelerdedir. Rahatsız olmadan, can yanmadan işlem tamamlanmaktadır. Alexandrite lazer epilasyon sistemi ile yapılan lazer epilasyon en acısız olan yöntemlerden biridir. Ayrıca hassas olan bölgeler için kremde sürülebilir.

Lazer Epilasyon Sonrası İz Kalır Mı?
Kesinlikle iz ve leke kalmamalıdır. Doğru yapılan lazer epilasyon sonucunda pürüzsüz bir sonuç elde edilmelidir. Uygulama kıl köklerine yapıldığı için leke kalıyor ise yanlış işlem uygulanmış olabilir. Lazer epilasyon, uzman personeller, bireyler ve sağlık kuruluşları tarafından yapılmalıdır. Sertifikası olan, sağlık bakanlığı onaylı lokasyonları tercih etmenizi önermekteyiz.

Lazer Epilasyonu Kimlere Yapılır?
Cilt, tüy ve kıl yapısı uygun olan ergenlik dönemini geçen her birey için uygulanabilir.

Lazer Epilasyonu Kimlere Uygulanmaz?
Deri hastalığı olan kişilere, yüksek tansiyon hastalarına, şeker hastalarına, kalp hastalarına, çeşitli ve düzenli ilaç kullananlara yapılmamalıdır. Ancak ilaç tedavisinde olanlar bu konuda kendi doktorlarından bilgi alabilir.

Seans Süreleri Ne Kadar?
Epilasyon seans süreleri bölgeye göre farklılık göstermektedir. Bıyık ve çene bölgesi 1.5 dakika, yüz yaklaşık 5 dakika, sırt 20-25 dakika, bacaklar ise 30 dakika kadar sürmektedir.